Novinky PF 2023 (3. 1. 2023) více >>
NAPIŠTE NÁM >>

EKIS, spol. s r.o.
Náchodská 2421, Praha 9

O Společnosti

Historie

Společnost Ekologické a inženýrské stavby byla založena v roce 1991, v době kdy se začal restrukturalizovat stavební trh v České republice. Vzhledem k zaměření společnosti - výstavba inženýrských sítí - měla společnost hned od počátku obrovský potenciál, jelikož v této době byla infrastruktura našich měst a obcí značně zanedbaná. Sídlo společnosti bylo v pronajatých prostorách Základní školy v ulici Kuncova v Praze Stodůlkách.

Společnost začala působit v Horních Počernicích na stavbách inženýrských sítí a komunikací. V roce 1992 společnost získala první zakázky v Radotíně. V těchto dvou oblastech si společnost získala renomé, zakořenila a vybudovala svá 2 sídla. V průběhu let 1992-1999 se činnost společnosti rozšířila do dalších oblastí Prahy a Středčeského kraje. Společnost získala zakázky na výstavbu inženýrských sítí a komunikací v Dolních Počernicích, Běchovicích, Nelahozevsi. Od roku 1998 společnost rozšířila svou činnost na oblast pozemních staveb a báňských staveb a i do dalších lokalit Prahy a Středočeského kraje. Realizovala stavby v Kbelích, Stodůlkách, Zličíně, Lysolajích, Dobřichovicích, Černošicích, Všenorech, Karlíku, Říčanech, Dolních Břežanech, Ohrobci.

V letech 1998-2002 byly založeny dceřiné společnosti EKIS I spol. s r.o., EKIS II spol. s r.o., EKIS III-ELEKTRO spol. s r.o.. Tyto společnosti se zabývají realizacemi báňských staveb (EKIS I), výstavbami vodovodů, plynovodů, kotelen, domovního ZTI a topení (EKIS II) a venkovních a vnitřních elektrorozvodů a rozvodů veřejného osvětlení (EKIS III-ELEKTRO).

V roce 2000 bylo založeno v rámci společnosti geodetické středisko, v roce 2004 vzniklo středisko projekce. V roce 2007 se výrazně změnila organizační struktura ve vedení společnosti. Majoritní majitel opustil post ředitele společnosti a byl ustaven čtyřčlenný management, který byl pověřen vedením společnosti.

V letech 2008-2011 docházelo ke změnám v přístupu k vedení společnosti a zároveň se hledaly nové aktivity, které by mohla společnost vykonávat. Posílila se oblast sledování nákladů společnosti i z důvodů celosvětové finanční krize, která zasáhla všechny stavební společnosti. Společnost posílila své postavení na trhu získáním certifikátů ČSN EN 140001 a ČSN OHSAS 18000. V rámci nových aktivit společnost založila středisko realit a v areálu společnosti otevřela stavebniny.

V letech 2012-2014 i přes stále trvající krizi v sektoru stavebnictví si společnost zachovala stabilitu a realizovala řadu zajímavých zakázek. Společnost udržela zaměstnanost a posílila vzdělanost svých zaměstnanců, pro které zabezpečila díky dotaci z fonů Evropské Unie řadu školení, kurzů a seminářů.